KONST / Litografier / Färglitografi 12612298
nr 1261 2298
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 281/310. Motivet: 34x71 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 17 juni 2019
kl 20:56:48
500 kr
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman